Skip navigation links

SCOTT-SRAM MTB Racing Team

Profesionalni brdski biciklistički tim

SCOTT-SRAM MTB Racing Team (prethodno SCOTT-Odlo MTB Racing i SWISSPOWER) ima dugu povijest u brdskom biciklizmu. Sve je počelo 2002. kada je Thomas Frischknecht postao zaštitno lice tima za utrke SCOTT SWISSPOWER s bivšim državnim trenerom Andi Seeli. Filozofija tima koje se sastoji od razvijanja mladih, talentiranih biciklista kao što su Kate Courtney, Florian Vogel i Nino Schurter i njihovim uvođenjem u profesionalnu biciklističku karijeru zaslužna je za transformaciju njihovih biciklista u državne, svjetske i olimpijske pobjednike, kao i pobjednike svjetskog kupa.

4 olimpijske medalje (2 zlatne)

16 naslova svjetskih prvaka

8 naslova prvaka svjetskog kupa

50 pobjeda u svjetskom kupu

38 naslova državnih prvaka

Da tim ima maskotu, to bi bio...

Julia, naša fizioterapeutkinja. Nije naša maskota, ali je srce našeg tima.

Trenutak najvećeg ponosa u 2019.

Finale UCI svjetskog kupa u brdskom biciklizmu u Snowshoeu u Zapadnoj Virginiji kada je Lars Forster osvojio cjelokupnu utrku, a Kate Courtney i Nino Schurter osvojili naslove prvaka svjetskog kupa.

Omiljena utrka

UCI svjetski kup u brdskom biciklizmu u mjestu Lenzerheide u Švicarskoj

Timski klaun

Lars Forster uvijek iznenađuje.

Vođa tima

Nino Schurter. Najiskusniji biciklist i najbolji u ligi.

Omiljene grickalice/hrana

Gummy bears for Kate Courtney and nuts for the rest of the team

Omiljeni trenutak iz timske povijesti

Muški i ženski tim odnose pobjedu na olimpijskim igrama u Rio de Janeiru

Najponizniji trenutak

Na Absa Cape Epic natjecanju 2017. godine osvojili smo sve od konačne etape do cjelokupne utrke. Za to je zaslužan rad cijelog tima, a ne samo biciklista. Obiteljska proslava takve pobjede izuzetno povezuje cijeli tim.